Ismerős az a belső hang, ami azt súgja: „Ugyan, ma felhős az ég, csak két percre ugrom ki, minek a fényvédő?” ☁️
A hétköznapokban könnyű kifogásokat találni, de az UV-sugárzás a városban, sőt, még a felhőkön keresztül is hatással van a bőrünkre. 🏙️☀️
Ha téged is kiborítanak a ragacsos, nehéz krémek, akkor az „angyalnak” igaza van! 😇 A Vagheggi Summer Paradise fényvédői pont erre nyújtanak megoldást. Többféle formulában és szuper könnyed textúrákkal érkeznek, így nyoma sincs a kellemetlen, ragadós érzésnek. Ráadásul összetételükkel még a környezetet is kímélik! 🌊🌿
🎁 Ha régóta szemezel a Vagheggi napozóival, most itt a tökéletes alkalom a kipróbálásukra, hiszen június 8-ig szuper ajándékokkal is készültünk nektek:
✨ 2 db Vagheggi napozó termék vásárlása esetén ajándékba kapsz 1 db Summer Paradise fátyolmaszkot. ✨ 3 db Vagheggi napozó termék vásárlása esetén az 1 db fátyolmaszk mellé egy limitált kiadású, horgolt Vagheggi strandtáska is a tiéd lesz! 👜☀️
🗓️ Ne feledd, az ajánlat csak június 8-ig érvényes! Hallgass az angyalra 😉, és csapj le az ajándékokra: 👉 vagheggi.hu/kategoria/napozok... ...
“…és mikor még nem alszok el, tudja, spekulálok. Felnézek a plafonra, aztat is szoktam gondolni, milyen érdekes lenne csak úgy emelkedni fel, fel az égbe, az angyalok közé…”.
A Lila ákác második felvonásának nagyjelenetét minden alkalommal végignézted fentről, a világosítóhídról. Szeretted. Pepe… játszunk neked tovább, ugye nézed?…„te szép nótám, te falevél, te harmatom” ... ...
Kedves Lia, részvétem ezekben a nehéz órákban. Én csak mint néző siratom egyik legkedvesebb színészemet és ez is szívfacsaró. Milyen nehéz lehet azoknak, akik személyesen ismerték az EMBERT is .
Nekünk is átsejlett az Ő lényege, de a mindennapokban megélni és most elveszíteni mindent, ami Ő volt, az óriási veszteség. Vigasztalódást kívánok!
Hátha valaki most ő biztos néz minket. Ezt nem sejtem ezt tudom. Pepe nem lép le csak úgy! Isten köpenyét fogja mert nevet és sír egyszerre és nemakar elesni fél hogy megüti magát egy felhö fodrában. Ugyanis erről még nemtud semmit az ember, mármint arról hogy milyen elesni Isten mellet. Úram óvd meg Pepét .Szeretúnk.
Ezek gyönyörű sorok. 🖤
Csakis úgy tudom elképzelni, hogy ők, akik elmentek fentről néznek bennünket. Így elviselhető a hiány.
Angyalok vigyáznak rá 🖤😞
#reklám Hogyan találjuk meg az egyensúlyt a sok szerep között, amit nap mint nap viszünk? Munka, anyaság, kapcsolatok – és közben hol vagyunk mi magunk?
Találkozzunk június 1-jén a MOMKultban a Femina.hu eseményén! Többek között arról is beszélgetünk, hogy számomra mit jelent a belső egyensúly.
Erős Antóniával és Szily Nórával egy őszinte beszélgetésre várunk Titeket arról, milyen ma nőnek lenni. A szépéről, a nehezéről, és arról is, amin jót tudunk nevetni.
Madeirán az egy négyzetméterre eső csodák száma meghaladja az elképzelhetőt!
A sejtelmes Fanal-erdő, a 600 éves, ködből előbukkanó, misztikus fáival; a sziget legmagasabb csúcsa, a Pico do Arieiro – megmászásáért megéri hajnalban, hidegben elindulni, mert a világ egyik legszebb napfelkeltéjét innen csodálhatjuk meg (valami ilyesminek képzelem a mennyországot); a Szent Lőrinc-félsziget egyre keskenyedő, dimbes-dombos kopársága, partját szegélyező, vízbe omló szakadékaival, sziklaóriásaival; a buja, harsogó zöld, dzsungelszerű levadák a laurisilva-erdőkkel…
Úton-útfélen, akarva-akaratlanul -vadon és ültetve egyaránt- kedvenc virágom, a hortenzia, a görögdinnye nagyságú virágfelhőivel és az afrikai szerelemvirág omlanak és ömlenek. És persze a gasztronómia… Az egyszerűen nagyszerű, durva sóval, fokhagymával fűszerezett babérnyárson sült húsok, a milho frito, azaz sült puliszkakockák, a bolo do caco – utóbbi egy isteni lepénykenyér –, a mexilhão, az óriási tengeri kagyló, sistergő serpenyőn tálalva… A sokféleképpen készíthető, mézes-citromos pálinka, a poncha és a húszféle ízű, formájú passiógyümölcs… Bárhová néztem, látni, inni, enni, felfedezni akartam mindent!
És ebben a színes-szagos kavalkádban mégis az egyik legnagyobb hatást valami sokkal személyesebb dolog tette rám. A Monte városrészben, Funchal fölött, az Igreja de Nossa Senhora do Monte, azaz a Miasszonyunk-templomban áll egy síremlék. A zárt rácson keresztül látható egy fémszarkofág, rajta a felirattal: „Fiat voluntas tua” – Legyen meg a Te akaratod. A rácson szalagok, az egyiken a felirat: „…IV. K. I.… Imperator et Rex…”, osztrák császár, magyar király…
Az utolsó magyar király, IV. Károly 29 éves korában lépett trónra. Kétévi uralkodása után Ausztriát és Magyarországot köztársasággá kiáltották ki. Nem mondott le, de az új államformát elfogadta. 1921-ben két alkalommal is megpróbált visszatérni a trónra, sikertelenül. Ezután száműzték Madeira szigetére. 1921. november 19-én érkeztek meg feleségével, Zita királynéval Funchalba, ahol először a Reid’s Palace Hotelhez tartozó Villa Victoriában kaptak helyet. Később családjával a Monte negyedben található, 800 méter magasan fekvő Quinta do Monte villába költöztek, ami a meleg nyári hónapokban ideális nyaralónak számított, viszont a téli hónapokban szinte lakhatatlan volt, mert nedves és hideg volt, fűtés nélkül.
1922. március 9-én Károly király két gyermekével, Ottóval és Etelkával Funchal városába ment, hogy ajándékot vásároljon a kis Károly Lajos számára, akinek másnap ünnepelték negyedik születésnapját. Fent a hegyen, ahol éltek, a levegő hideg és nedves volt, viszont a város központjában napos és szinte tropikusan meleg. A hazafelé vezető úton a király kimelegedett, de nem volt megfelelően felkészülve arra, hogy a hegy tetején jóval hűvösebb az időjárás. Néhány nappal később Károly ismét megtette ezt az utat. Hazaérve köhögött és belázasodott…tüdőgyulladása lett.
104 évvel ezelőtt, 1922. április 1-jén hunyt el. Temetésén António Manuel Pereira Ribeiro püspök így beszélt: „Madeirának a mai napig kellett várnia a maga szentjére, és most megtalálta azt. Egy mártírt adunk vissza az anyaföldnek.”
Ma 109 évvel ezelőtt, (a Gergely naptár szerint) 1917. március 8-án, az orosz női textilmunkások sztrájkba léptek. Több tízezer nő vonult Szentpétervár utcáin kenyeret és békét követelve, tiltakozva a cári rendszer gazdasági elnyomása ellen.
Az első világháború harmadik éve tartott. A férfiak nagy része a fronton harcolt, a városban élelmiszerhiány volt, hosszú sorok álltak a pékségek előtt. A nők, akik a gyárakban dolgoztak, közben pedig a családjukról próbáltak gondoskodni, egyre nehezebben bírták a mindennapokat.
Ahogy a városon végigvonultak, egyre többen csatlakoztak hozzájuk: más gyárak munkásai, járókelők, diákok. Néhány nap alatt százezrek sztrájkoltak Petrográdban.
A cár parancsot adott a hadseregnek, hogy oszlassák fel a tüntetést. Csakhogy a katonák azokkal az emberekkel találták szembe magukat, akik között az anyjuk, a feleségük vagy a testvérük is ott állhatott. Sokan megtagadták a lövést. Volt, aki félrenézett. Volt, aki a tüntetők mellé állt.
A tiltakozás néhány nap alatt országos válsággá nőtt. Március 15-én II. Miklós cár lemondott a trónról. Ezzel véget ért a több mint háromszáz éves Romanov-uralom.
Ez a történet jutott ma eszembe.
Isten éltesse a nőket!
(Milyen szép, hogy pont a mimóza lett a nemzetközi nőnap jelképe Olaszországban. És nem a pejoratív értelme miatt, hanem mert a jelentése a női erő és nőiesség, az ártatlanság, szabadság, autonómia, szerénység és érzékenység. És ezen kívül a prózai ok, március elején virágzik és szinte mindenhol nő Olaszországban, ezért bárki adhat belőle, nem luxusvirág, hanem egyszerű figyelmesség.)
Pokorny Lia
Pokorny Lia hivatalos oldala
Official page of Lia Pokorny
Ismerős az a belső hang, ami azt súgja: „Ugyan, ma felhős az ég, csak két percre ugrom ki, minek a fényvédő?” ☁️
A hétköznapokban könnyű kifogásokat találni, de az UV-sugárzás a városban, sőt, még a felhőkön keresztül is hatással van a bőrünkre. 🏙️☀️
Ha téged is kiborítanak a ragacsos, nehéz krémek, akkor az „angyalnak” igaza van! 😇 A Vagheggi Summer Paradise fényvédői pont erre nyújtanak megoldást. Többféle formulában és szuper könnyed textúrákkal érkeznek, így nyoma sincs a kellemetlen, ragadós érzésnek. Ráadásul összetételükkel még a környezetet is kímélik! 🌊🌿
🎁 Ha régóta szemezel a Vagheggi napozóival, most itt a tökéletes alkalom a kipróbálásukra, hiszen június 8-ig szuper ajándékokkal is készültünk nektek:
✨ 2 db Vagheggi napozó termék vásárlása esetén ajándékba kapsz 1 db Summer Paradise fátyolmaszkot.
✨ 3 db Vagheggi napozó termék vásárlása esetén az 1 db fátyolmaszk mellé egy limitált kiadású, horgolt Vagheggi strandtáska is a tiéd lesz! 👜☀️
🗓️ Ne feledd, az ajánlat csak június 8-ig érvényes! Hallgass az angyalra 😉, és csapj le az ajándékokra: 👉 vagheggi.hu/kategoria/napozok ... ...
0 CommentsComment on Facebook
„… és végül képes lesz szeretni önmagát.”
Gyertek, találkozzunk személyesen a 97. Ünnepi Könyvhéten! Rendi Marival közösen dedikáljuk A majdnem tökéletes boldogság receptje című könyvemet.
📅 Június 14., vasárnap, 11:00
📍 Budapest, Vörösmarty tér – Athenaeum stand (26-os)
🔗Az esemény részletei kommentben.
Gyertek el, beszélgessünk, és tegyük emlékezetessé azt a vasárnap délelőttöt. Nagyon várlak Benneteket! 💛
Fotó: Gulácsi Zsuzsanna
@lelkes rajongók ... ...
5 CommentsComment on Facebook
Gyere el és találkozzunk személyesen: www.facebook.com/events/2778452519197802
Köszönöm a dedikalást. Öröm volt Önnel beszélgetni. Megjegyzem, élőben sokkal gyönyörűbb, mint a tévéműsorokban.
Ott a helyem ❤️
View more comments
“…és mikor még nem alszok el, tudja, spekulálok. Felnézek a plafonra, aztat is szoktam gondolni, milyen érdekes lenne csak úgy emelkedni fel, fel az égbe, az angyalok közé…”.
A Lila ákác második felvonásának nagyjelenetét minden alkalommal végignézted fentről, a világosítóhídról. Szeretted. Pepe… játszunk neked tovább, ugye nézed?…„te szép nótám, te falevél, te harmatom” ... ...
196 CommentsComment on Facebook
Kedves Lia, részvétem ezekben a nehéz órákban. Én csak mint néző siratom egyik legkedvesebb színészemet és ez is szívfacsaró. Milyen nehéz lehet azoknak, akik személyesen ismerték az EMBERT is . Nekünk is átsejlett az Ő lényege, de a mindennapokban megélni és most elveszíteni mindent, ami Ő volt, az óriási veszteség. Vigasztalódást kívánok!
Hátha valaki most ő biztos néz minket. Ezt nem sejtem ezt tudom. Pepe nem lép le csak úgy! Isten köpenyét fogja mert nevet és sír egyszerre és nemakar elesni fél hogy megüti magát egy felhö fodrában. Ugyanis erről még nemtud semmit az ember, mármint arról hogy milyen elesni Isten mellet. Úram óvd meg Pepét .Szeretúnk.
Ezek gyönyörű sorok. 🖤 Csakis úgy tudom elképzelni, hogy ők, akik elmentek fentről néznek bennünket. Így elviselhető a hiány. Angyalok vigyáznak rá 🖤😞
View more comments
#reklám Hogyan találjuk meg az egyensúlyt a sok szerep között, amit nap mint nap viszünk? Munka, anyaság, kapcsolatok – és közben hol vagyunk mi magunk?
Találkozzunk június 1-jén a MOMKultban a Femina.hu eseményén! Többek között arról is beszélgetünk, hogy számomra mit jelent a belső egyensúly.
Erős Antóniával és Szily Nórával egy őszinte beszélgetésre várunk Titeket arról, milyen ma nőnek lenni. A szépéről, a nehezéről, és arról is, amin jót tudunk nevetni.
📅 Június 1., 18:00
📍 MOMKult
🎟️ indaevents.hu/e/erosantonia-pokornylia
Te kivel jönnél el?💬
@lelkes rajongók ... ...
Ez a tartalom jelenleg nem érhető el.
Ez általában olyankor fordul elő, amikor a tulajdonosa csak kisebb csoportnyi emberrel osztotta meg, megváltoztatta a láthatóságát, vagy törölték.4 CommentsComment on Facebook
Én is 🥰
Már meg van a jegyünk 🥰🥳
Én megyek veled 😉
Madeirán az egy négyzetméterre eső csodák száma meghaladja az elképzelhetőt!
A sejtelmes Fanal-erdő, a 600 éves, ködből előbukkanó, misztikus fáival; a sziget legmagasabb csúcsa, a Pico do Arieiro – megmászásáért megéri hajnalban, hidegben elindulni, mert a világ egyik legszebb napfelkeltéjét innen csodálhatjuk meg (valami ilyesminek képzelem a mennyországot); a Szent Lőrinc-félsziget egyre keskenyedő, dimbes-dombos kopársága, partját szegélyező, vízbe omló szakadékaival, sziklaóriásaival; a buja, harsogó zöld, dzsungelszerű levadák a laurisilva-erdőkkel…
Úton-útfélen, akarva-akaratlanul -vadon és ültetve egyaránt- kedvenc virágom, a hortenzia, a görögdinnye nagyságú virágfelhőivel és az afrikai szerelemvirág omlanak és ömlenek. És persze a gasztronómia… Az egyszerűen nagyszerű, durva sóval, fokhagymával fűszerezett babérnyárson sült húsok, a milho frito, azaz sült puliszkakockák, a bolo do caco – utóbbi egy isteni lepénykenyér –, a mexilhão, az óriási tengeri kagyló, sistergő serpenyőn tálalva… A sokféleképpen készíthető, mézes-citromos pálinka, a poncha és a húszféle ízű, formájú passiógyümölcs… Bárhová néztem, látni, inni, enni, felfedezni akartam mindent!
És ebben a színes-szagos kavalkádban mégis az egyik legnagyobb hatást valami sokkal személyesebb dolog tette rám. A Monte városrészben, Funchal fölött, az Igreja de Nossa Senhora do Monte, azaz a Miasszonyunk-templomban áll egy síremlék. A zárt rácson keresztül látható egy fémszarkofág, rajta a felirattal: „Fiat voluntas tua” – Legyen meg a Te akaratod. A rácson szalagok, az egyiken a felirat: „…IV. K. I.… Imperator et Rex…”, osztrák császár, magyar király…
Az utolsó magyar király, IV. Károly 29 éves korában lépett trónra. Kétévi uralkodása után Ausztriát és Magyarországot köztársasággá kiáltották ki. Nem mondott le, de az új államformát elfogadta. 1921-ben két alkalommal is megpróbált visszatérni a trónra, sikertelenül. Ezután száműzték Madeira szigetére. 1921. november 19-én érkeztek meg feleségével, Zita királynéval Funchalba, ahol először a Reid’s Palace Hotelhez tartozó Villa Victoriában kaptak helyet. Később családjával a Monte negyedben található, 800 méter magasan fekvő Quinta do Monte villába költöztek, ami a meleg nyári hónapokban ideális nyaralónak számított, viszont a téli hónapokban szinte lakhatatlan volt, mert nedves és hideg volt, fűtés nélkül.
1922. március 9-én Károly király két gyermekével, Ottóval és Etelkával Funchal városába ment, hogy ajándékot vásároljon a kis Károly Lajos számára, akinek másnap ünnepelték negyedik születésnapját. Fent a hegyen, ahol éltek, a levegő hideg és nedves volt, viszont a város központjában napos és szinte tropikusan meleg. A hazafelé vezető úton a király kimelegedett, de nem volt megfelelően felkészülve arra, hogy a hegy tetején jóval hűvösebb az időjárás. Néhány nappal később Károly ismét megtette ezt az utat. Hazaérve köhögött és belázasodott…tüdőgyulladása lett.
104 évvel ezelőtt, 1922. április 1-jén hunyt el. Temetésén António Manuel Pereira Ribeiro püspök így beszélt: „Madeirának a mai napig kellett várnia a maga szentjére, és most megtalálta azt. Egy mártírt adunk vissza az anyaföldnek.”
#aprilis1 #madeira #pokornylia
@lelkes rajongók ... ...
5 CommentsComment on Facebook
Köszönöm! Bakancslistás!
Szeptemberben itt ünnepeltük a 30.házassági évfordulónkat. A csoda maga a sziget🙏
View more comments
#reklám Ma este egy igazi mérföldkőhöz érkezünk.💛
A mi kis falunk 150. epizódját láthatjátok – és annyit elárulhatok, hogy igazán ütős kis rész sikeredett.
A mi kis falunk 10. évadát minden szombaton 20:00 órától az RTL-en és az RTL+Premiumon láthatjátok velünk.
#reklám #rtl #rtlplusz #amikisfalunk
@lelkes rajongók ... ...
Ez a tartalom jelenleg nem érhető el.
Ez általában olyankor fordul elő, amikor a tulajdonosa csak kisebb csoportnyi emberrel osztotta meg, megváltoztatta a láthatóságát, vagy törölték.4 CommentsComment on Facebook
Sváb meccsen van a srácaival🥰🥰🥰🥰✌️✌️✌️
Nőnap van.💐
Ma 109 évvel ezelőtt, (a Gergely naptár szerint) 1917. március 8-án, az orosz női textilmunkások sztrájkba léptek. Több tízezer nő vonult Szentpétervár utcáin kenyeret és békét követelve, tiltakozva a cári rendszer gazdasági elnyomása ellen.
Az első világháború harmadik éve tartott. A férfiak nagy része a fronton harcolt, a városban élelmiszerhiány volt, hosszú sorok álltak a pékségek előtt. A nők, akik a gyárakban dolgoztak, közben pedig a családjukról próbáltak gondoskodni, egyre nehezebben bírták a mindennapokat.
Ahogy a városon végigvonultak, egyre többen csatlakoztak hozzájuk: más gyárak munkásai, járókelők, diákok. Néhány nap alatt százezrek sztrájkoltak Petrográdban.
A cár parancsot adott a hadseregnek, hogy oszlassák fel a tüntetést.
Csakhogy a katonák azokkal az emberekkel találták szembe magukat, akik között az anyjuk, a feleségük vagy a testvérük is ott állhatott. Sokan megtagadták a lövést. Volt, aki félrenézett. Volt, aki a tüntetők mellé állt.
A tiltakozás néhány nap alatt országos válsággá nőtt.
Március 15-én II. Miklós cár lemondott a trónról. Ezzel véget ért a több mint háromszáz éves Romanov-uralom.
Ez a történet jutott ma eszembe.
Isten éltesse a nőket!
(Milyen szép, hogy pont a mimóza lett a nemzetközi nőnap jelképe Olaszországban. És nem a pejoratív értelme miatt, hanem mert a jelentése a női erő és nőiesség, az ártatlanság, szabadság, autonómia, szerénység és érzékenység. És ezen kívül a prózai ok, március elején virágzik és szinte mindenhol nő Olaszországban, ezért bárki adhat belőle, nem luxusvirág, hanem egyszerű figyelmesség.)
@lelkes rajongók ... ...
57 CommentsComment on Facebook
Köszönöm,viszont kìvànom sok szeretettel!🥰🌞🤗
További nagy sikereket kívánok szeretettel
Koszonom szepen.
View more comments
... ...
1 CommentComment on Facebook
Köszönöm a mai estét Szombathelyen😘!
Tegnap volt a Nemzeti Faültetés Napja 🌱Idén is nagy örömmel csatlakoztam a 10 millió Fa kezdeményezéséhez – köszönöm a megtisztelő meghívást! 🌳
Köszönjük mindenkinek, aki tegnap ásót ragadott. Találkozzunk jövőre is!🤗
#NemzetiFaültetésNapja #10MillióFa #NépligetiKiáltvány #ültessjövőt
📷 Csenki Bianka, Pongrátz Anita
@lelkes rajongók ... ...
5 CommentsComment on Facebook
Sajnos beteg vagyok, és még várok, mert nem akarok újra visszaesni. Mennék ki 1000rel mert szeretek kint
View more comments